Oblastní přebory 2022 kategorií U13 a U17 v Hradci Králové

První zářijovou sobotu proběhly v hale TJ Montas oblastní přebor kategorií U13 a U17. Náš oddíl vyslal do sousedního krajského města početnou skupinu hráčů – 11 chlapců a dívek, kteří se srdnatě pustili do boje o tituly přeborníků východočeské oblasti.

Kategorie U13

Do mladší kategorie jsme vyslali tři kluky a tři slečny (Jirku Holečka, Honzu Stružku, Vojtu Kubáta + Lauru Andrýsovou, Valču Burgetovou, Dominiku Dufkovou).

V mixu si zahrál Vojta s Valčou a Dominika spojila síly s Lukášem Klapalem z Rychnova. Oba páry skončily na raketách hradeckého páru Boček-Kastnerová (HK), kteří nakonec brali bronzové medaile (takže žádná ostuda).

Do singlu dívek nastoupila ke svému prvním „velkému“ turnaji Laura A. a zejména v prvním setu starší a zkušenější soupeřce (Němcová-HK) statečně odolávala. Proto si zaslouží velké uznání – zvládla to parádně!

Valča s Domčou se shodně probojovaly do čtvrtfinále a umístily se na 5.–8. místě — největší radost měly z toho, že je los neposlal proti sobě 🙂

Všechna tři děvčata jsou stále v kategorii U11, takže se zde musela pokaždé poprat se staršími soupeřkami – se ctí.

V singlu kluků vypadnul Jirka v první kole, ale první set opět nebyl špatný. Honza s Vojtou prošli až do semifinále a o medaili si museli zahrát ve vzájemném souboji o 3. místo – v třísetovém dramatu byl Honza ten šťastnější a bral BRONZ.

V deblech se dařilo – Valča s Domčou sice prohrály semifinále s „velkejma holkama“, ale o placku se porvaly s hradeckými vrstevnicemi a zaslouženě získaly vytoužené medaile a poháry – BRONZ.

Jirka si zahrál s Lukášem Klapalem (5.–8. místo) a Vojta zase s jeho starším bráchou Tomášem Klapalem. Vojtův pár zvládnul všechny zápasy včetně finále s nasazenými jedničkami a získali titul přeborníků – ZLATO!

Kategorie U17

Do starší kategorie jsme vyslali dva kluky a tři slečny: (Kryštofa Ježka, Martina Hykla, Anetku Šverclovou, Adélku Fridrichovou a Elišku Dufkovou)

V mixu jsme sestavili dva čistě pardubické páry. Eliška s Martinem nestačili na bronzový pár z Rychnova (Holubářová – Čada) a skončili na 5.–8. místě.

Adélka s Kryštofem mají větší zkušenosti i ambice a ty také téměř naplnili – ve finále podlehli až nasazeným hradeckým jedničkám (Jarošová -Tvrdík) – STŘÍBRO

Dívčí singl byl nejobsazenější kategorií – Adélka v tříseťáku prohrála v 1. kole s Holubářovou (Rychnov). Další tříseťák si zahrála Anet s Vrzáčkovu (Dobruška), ale bohužel se stejným výsledkem jako Áďa. Nástrahy prvního kola nakonec i díky příznivému losu zvládnula nejmladší z pardubických dívek – Eliška hladce vyřadila Kroupovou (Holice). O možnost zahrát si o medaile bojovala proti nasazené Katce Malé (Šumperk), ale reprezentantka kategorie U15 je stále nad její síly (5.–8. místo).

V chlapeckém singlu měl Martin těžký los a prohrál s Tvrdíkem (HK) ve svém prvním zápase – Lukáš Tvrdík nakonec celý singl vyhrál! Kryštof se prokousal až do semifinále, kde prohrál s Šolarem (HK) 21:23 a 12:21 — rozhodujícím momentem byla koncovka prvního setu. Kryštof tak musel o medaili zabojovat s Čadou – zmobilizoval síly a mladšího soka přesvědčivě porazil – BRONZ.

V dívčím deblu se spojila Eliška s Markétou Kuncovou z Dobrušky, ale byl z toho jen jeden zápas proti bronzovému páru – taktéž z Dobrušky.

Čistě pardubický pár utvořily Anet a Áďa, které po pohodovém 1. kole Elišku v semifinále pomstily a šly s jistotou medaile do finále. Tam už nestačily na nasazené jedničky (Jarošová – Malá) — STŘÍBRO!

Debl – kluci. To prostě chceš! Koukneš v 8:45 na pavouka a vidíš, že horší než stříbro to nebude 😀 Martin s Kryštofem jako nasazené jedničky čekal pouze finálový mač (byly pouze 3 páry). Ve finále si o zlaté placky zahráli s dvojicí Čada – Slavík (Rychnov – Dobruška). Oprávněnost svého nasazení kluci potvrdili a zaslouženě brali ZLATO

Suma sumárum – 7 medailí do Pardubic! Rodičům děkujeme za podporu a občasný koučing. Hráčům za reprezentaci klubu!

Bylo fajn vidět hlouček pardubických hráčů celkem 4 kategorií (od U11 po U17) pohromadě, jak si fandí a podporují se. (jenom Domča fandí všem a občas i proti svým…). Klobouk dolů před Laurou, jak se popasovala se svým prvním velkým zápasem (licenci dohnal Pepa Horáček za pět minut dvanáct) – i přes prohru šla z kurtu s úsměvem!

Tento týden (17.–18.9.) se na všechny těšíme v naší domácí hale na Univerzitě, kde náš klub pořádá GPA kategorie U13. Doražte podpořit naše mladé hráče — Honza Stružka, Vojta Kubát, Valča Burgetová a možná i Domča Dufková budou rádi!

(PD)

Výsledky | Fotogalerie