Honza Stružka stříbrný na mezinárodním turnaji v Chorvatsku!

23. – 25. 9. 2022 se konal 9th LI-NING Zagreb Youth Open 2022 i s českou účastí. Z Pardubic na turnaj vyrazil Honza Stružka a jeho deblový spoluhráč z Českých Budějovic František Vrchotický. V singlu v kategorii U13 bylo celkem 7 základních skupin. Ze skupiny postupoval vždy jen první hráč. Honza měl ve skupině Srba Danilo Stevanoviče, který se stal potom i vítězem singlu, když vyhrál finále právě nad Františkem na tři sety. Někdy záleží i na malém štěstí v losu. 

 A teď k samotnému deblu, kde jeli hoši od samotného začátku v pavouku. První soupeři, chorvatská dvojice Tin Radovanovič a Marko Šurina, dali chlapcům zabrat. Takže na tři a ve prospěch našich 22:20, 17:21 a 21:9. Další soupeř byl o něco lehčí. S rakouskou dvojicí Finn Petrascheck a Lukas Schuster si poradili 21:7 a 21:14. Následovala německá dvojka Ian Baumann a Aaron Winter. Zase trochu potu, ale více ho bylo naštěstí na straně německé. Hoši to dali 10:21, 21:14 a 21:19. Uff! No a v neděli zápas poslední! Finálová bitva se srbskou dvojicí Danilo Stevanovič a Alexa Radovanovič už nebyla kompletně v „naší“ režii, i když od zlata rozhodně nebylo daleko. Naši chlapci prohráli 19:21 a 18:21. Pořád veliký úspěch! Gratulujeme Františkovi a Honzovi ke hranatému stříbru v deblu!!!

VS

výsledky | fotogalerie