Postupové GPC U15 v Dobrušce

Poslední říjnovou neděli se do nové sportovní haly v Dobrušce sjela hrstka (a to do slova: 5 + 8)
hráčů a hráček Východočeské oblasti, aby se utkali o postupová místa na MČR U15 v Českém Krumlově.
Na tento vrchol sezóny se již kvalifikoval z pardubických hráčů Kryštof Ježek (všechny disciplíny) a Martin Hykel (v deblu). V Dobrušce se o postup pokusili Honza Stružka, Vojta Kubát a Eliška Dufková. Klíč byl jednoduchý, postupuje vždy jen ten nejlepší v disciplíně.

Mixy

V první disciplíně spojil síly Vojta s domácí Aničkou Kábrtovou, ale ve třech setech padli hned v prvním zápase s dvojicí Šíma-Vrzáčková. Honza s Eliškou byli druhým nasazeným párem a po pomalejším rozjezdu postoupili do finále. V něm nestačili na sehranou dvojici Čada – Holubářová. Krok od postupu, ale na „republiku“ jede pouze ta nejlepší dvojice a pardubáci brali „jen“ stříbro.

Singl

Chlapecký singl byla soutěž opravdu speciální. Zúčastnili se přesně čtyři hráči – tři U13 a jedna U11, patnáctky v oblasti došly.

Kluci sehráli tabulku systémem každý s každým. Vojta Kubát porazil rychnovského Vojtu Šímu, ale zbývající zápasy prohrál a bral bronz. Honza Stružka porazil oba výše zmíněné a o postup si to rozdal s dalším rychnovákem, Tomášem Klapalem.

Papírovým favoritem byl náš Honza, ale každý zápas je jiný a Honza se porazil sám. Velký počet nevynucených chyb bohužel pomohl Tomášovi k překvapivé výhře a postupu na „republiku“. Velká škoda pro Honzu – bylo to blízko a stříbro má tentokrát hořkou příchuť.

Dívčí singl se hrál klasicky pavoukem. Eliška přijela do Dobrušky s virózou a jako první nenasazená hráčka neměla šťastný los. Hned v prvním zápase šla na nasazenou jedničku, domácí Adélku Vrzáčkovou, kterou zatím nikdy neporazila. Dlouho to vypadalo na překvapení – první set Elza vyhrála a ve druhém dlouho vedla. Nakonec to neudýchala a ve třetím setu ji Áďa smázla. V konsolidaci si Eliška spravila chuť a porazila Amy Hodačovou z Rychnova a skončila na 5. místě.

Debl

Kluci dali dohromady jen 3 páry – „mladé pušky“ ze singlů doplnil Dan Čada a Matyášem Puffrem z Krumlova, kteří nenechali mladíky uhrát v žádném setu víc než 9 bodů a suverénně si došli pro postupovou pozici.

Honza Stružka utvořil dvojici s turnajovým benjamínkem z Rychnova Vojtou Šímou a o stříbro si to rozdali s druhým pardubákem Vojtou Kubátem a Tomášem Klapalem. Tady to vzal Honza správně „na sebe“, mladší parťáka „nainstaloval“ na síť a zezadu řídil hru a i výhru. Honza tak dokončil stříbrný hattrick a Vojta bral druhý bronz.

Eliška bohužel stále nemá pravidelnou partnerku do čtyřhry a tak měla další premiéru, tentokrát s hradeckou Markétou Šejvlovou. Holky měly čtyři páry a hrály také tabulku – každý pár s každým. Holky si na sebe postupně zvykaly a po dvou porážkách nakonec urvaly v posledním zápase cennou výhru, kdy ve třech setech přetlačily šampiónky z nedávného OP (Holubářová – Hodačová). Přestože měly v tabulce tři páry po jedné výhře a dvou prohrách, tak poměr setů poslal Elišku s Markétou na 4.místo. Na MČR jede domácí dvojice Vrzáčková – Andělová.


Závěrem ještě ztratím pár slov o místě konání turnaje – nové sportovní hale v Dobrušce. Bez obav mohu říct, že je to krasavice a turnaje zde budou „za odměnu“. A to jak pro hráče, tak pro diváky. Pět kurtů, dobré osvětlení, kvalitní palubovka, přehledné lajnování, zastínění oken, spousta prostoru za kurty, tribuna s pohodlnými sedačkami, zázemí haly včetně bufetu (zde vidím zatím jedinou slabinu). Velikostí je hala podobné pardubické Dašické, ale kvalita provedení je výrazně vyšší. Pardubice tak mohou Dobrušce jen závidět!

(PD)

Fotogalerie | Výsledky