O nás

Věnujeme se pěší a lyžařské turistice v oblastech, která jsou snadno dostupná z Pardubic veřejnou dopravou. Několikrát ročně volíme oblast vzdálenější, to si pak objednáme vlastní autobus. Trasy na každém výletu bývají zpravidla dvě, a to v přibližné délce jednak do 15, jednak do 25 km. Účast bývá 10-40 turistů. Vedením každé trasy je vždy pověřen zkušený turista. Pro malý zájem neplánujeme cyklistické výlety, ale v případě zájmu se tomu nebráníme. Jednou ročně organizujeme týdenní turistický pobyt a pochod „Pardubická podkova“. Naši členové jsou dobrou partou od předškoláků až po důchodce. Věkový průměr je nad 60 let.

Informace k plánovaným akcím naleznete také v naší skříňce, která je v Pardubicích v Polabinách 1, mezi prodejnou potravin a květinářstvím. Našich akcí se můžete účastnit jako ,,hosté“ a pak se rozhodnout , zda s námi budete chodit častěji. Členem oddílu turistiky se může stát každý, kdo zažádá o vystavení legitimace / 4 Kč/ a zaplatí členské a oddílové příspěvky (pro rok 2009 – děti do 18 let a důchodci 85 Kč, pracující 170 Kč)

Podrobnější informace poskytnou manželé Čechovi (tel.466 400 478), nebo i další členové výboru oddílu.