O nás

  

Hlavním cílem cvičení žen (tj. PVŽ – Pohybová Výchova Žen) je nabídnout možnost zdravého pohybu všem, kdo mají zájem se hýbat a to za co nejnižší možnou cenu.

V hodinách se nejčastěji cvičí prvky z těchto cvičení: zdravotní a relaxační cvičení, p-class, strečink, kalanetika, formování problémových partií apod. Za konkrétní obsah cvičení a cviků je zodpovědná cvičitelka a to s ohledem na skupinu cvičenek, kterým předcvičuje.

Kondiční/rekondiční cvičení slouží posílení i uvolnění všech svalových skupin a postupné protažení celého těla, cvičení je vhodné pro ty, kdo při své práci sedí, jsou sehnutí, při redukci problematických partií, proti stresu …

Na cvičení je vhodné si s sebou přinést vlastní podložku/karimatku, pití (doporučujeme vodu, vodu s citrónem nebo minerálku) a taktéž dobrou náladu.

Proč chodit cvičit

Pohyb je skvělým všestranným lékem. Když se budete cvičení věnovat pravidelně, budete šťastnější, štíhlejší i zdravější. Zkrátka spokojená a fit.

Blížící se podzim je obdobím, kdy na nás často padají chmury a deprese. Chcete-li na ně vyzrát, pak se vrhněte na cvičení. Do těla se vám vyplaví hormony štěstí, zhubnete, vytvarujete si postavu, zkrátka budete spokojenější než kdy dříve!

 • Zhubnete

O tom, že pravidelný pohyb pomáhá hubnout, není pochyb. Pokud vás trápí kilogramy navíc, cvičení neodkládejte. Nejen, že se budete cítit lépe, ale tukové polštářky začnou pomalu a jistě ustupovat a vy budete štíhlejší a přitažlivější.

 • Budete zdravější

Pokud se dáte do pravidelného cvičení, můžete se zbavit řady zdravotních problémů, anebo jim předejít. Posílíte imunitu i srdce, rozhýbete střeva a odstraníte trávicí potíže, jako je zácpa či nadýmání. Prokrví se vám mozek a bude vám to lépe myslet. Zpevníte svaly i vazy a také kosti – jde i o prevenci osteoporózy. Zbavíte se stresu a napětí, uvolníte se. Zkrátka budete se cítit lépe.

 • Budete krásnější

Jak cvičení souvisí s krásou? Nejen tím, že budete mít pevnější postavu, méně tuku a hezčí křivky. Ale třeba i tak, že budete mít krásnější pleť. Cvičení totiž zlepšuje pružnost pokožky, a také napomáhá jejímu prokrvení a hydrataci.

 • Zlepší se vám sebevědomí

Mnoho žen má nižší sebevědomí proto, že není spokojeno se svou postavou. Připadají si příliš tlusté, neforemné, necítí se přitažlivé a sexy, naopak mají pocit, že už u žádného muže nemají šanci. Pokud uděláte něco proto, abyste se dostala do formy a zlepšila si křivky, okolí si toho záhy všimne a vám se výrazně zlepší sebevědomí.

Cvičí se takto (v tuto chvíli všechna cvičení pozastavena)

Den hodina tělocvična cvičí druh cvičení
Úterý 19-20 h. ZŠ Polabiny II. malá tělocvična Naďa Velehradská,    zastupuje Eva Štanclová kondiční
Pondělí 18-19 h. ZŠ Polabiny III. malá tělocvična Renata Kmoníčková, zastupuje Jitka Tauferová zdravotní a kondiční

Cvičení obvykle začíná druhý/třetí celý týden v září a končí v průběhu května, cvičí se pouze v pracovních dnech. V případě, že cvičení z nějakého důvodu neproběhne (důvody viz. níže), snažíme se Vám informaci zapsat co nejdříve dopředu zde na webu, proto doporučujeme tento web pravidelně sledovat, za cvičení, která se neuskutečnila z uvedených důvodů neposkytujeme náhradu.

Objektivní důvody, proč se v konkrétní den cvičení neuskutečnilo:

 • státní svátek
 • školní prázdniny
 • školní ředitelské (a jiné) volno
 • akce školy znemožňující využití tělocvičny
 • rekonstrukce, opravy, havárie a jiné technické překážky znemožňující vstup nebo využití tělocvičny
 • krátkodobá nedostupnost cvičitelky (TJ se vždy snaží zajistit náhradní cvičitelku, ale toto nelze garantovat)
 • legislativní důvody (např. ve spojitosti s covidem)

Ceny

700 Kč/rok při jedné hodině týdně – jedná se o jedno z nejlevnější cvičení tohoto typu v Pardubicích!
Platí se v hotovosti, kdy je vždy vystaven příjmový doklad a průkazka na jméno umožňující vstup na konkrétní zaplacené cvičení.

Přihlášení

Přihlásit se můžete přímo na hodině konkrétního cvičení (rezervace předem nelze z technických důvodů zajistit).

I když bychom Vám rádi poskytli neomezené množství míst k přihlášení na cvičení, tak bohužel počet přihlášených osob je omezen, platí zde přísloví, že „kdo dřív přijde, ten dřív mele“ (o přijetí, či nepřijetí do cvičení rozhoduje na místě funkcionář TJ Sokol Polabiny, případně paní cvičitelka).

Při přihlášení jsou nutná tato data: jméno a příjmení, rodné číslo, adresa trvalého bydliště a finanční hotovost. Na základě zaplacení cvičení Vám ihned na místě bude vystaven a předán doklad potvrzující platbu (paragon) a též Vám bude vystavena a předána průkazka potvrzující vstup na Vámi zaplacené cvičení v daném školním roce, taktéž je provedena Vaše registrace po dobu konání cvičení v rámci TJ SP a ČÚSPodrobné informace ohledně nakládání s Vašimi osobními daty najdete v „Prohlášení k ochraně soukromí“ (doporučuji, po kliknutí na odkaz, si tento dokument pročíst)

Další informace

Další informace o cvičení získáte přímo na hodině konkrétního cvičení, neváhejte a přijďte mezi nás!

Pavel Maděra

e-mail: pavelmadera@seznam.cz