Historie oddílu PVŽ – CVIČENÍ ŽEN

TJ vznikla na ustavující schůzi 21. prosince 1965 v sále Klubu Polabiny I. Již krátce po té v roce 1967 byla rozběhnuta pohybová výchova žen (PVŽ) při hudbě, u jejíchž začátků byla pí. Eva Dušková, která má velkou zásluhu na tom, že tato zájmová činnost pro ženy a děvčata zaznamenala veliký zájem a popularitu nejen mezi polabinskými ženami. Následovkyně pí. Duškové rozvinuly tuto činnost tak, že později bylo zde již zapsáno přibližně na 500 zájemkyň o toto cvičení v několika obměnách a to v jednom cvičebním roce.

V současné době se PVŽ – CVIČENÍ ŽEN skládá ze dvou samostatných oddílů, které navštěvuje cca. 50 cvičenek, cvičení probíhá v tělocvičnách místních základních škol, jeden oddíly se soustřeďuje na zdravotní, kondiční a relaxační cvičení a druhý oddíl na kondiční a relaxační cvičení, obě cvičení jsou vedena kvalifikovanými cvičitelkami s dlouholetou praxí, v rámci cvičení je využíván hudební doprovod a též se občasně využívají různé cvičební pomůcky.

Jestli Vás zajímá více z historie TJ SOKOL POLABINY klikněte ZDE.