GPC U15 Hradec Králové (3. 2. 2018)

V sobotu se zúčastnila slušně obsazená výprava turnaje GPC U15 v Hradci Králové a přivezla celkem pět medailových umístění. První místo v chlapecké čtyřhre získali po napínavém finálovém zápase Tomáš Urbanec a Pavel Jeništa. Ti také zabodovali ve smíšených čtyřhrách spolu s Apolenkou Bártovou a Anetou Vašíčkovou a obsadili 3/4 místo. Holky také získaly stejnou medaili v dívčích čtyřhrách a spolu s nimi dostaly diplom Barbora Kulhánková s Denisova Valentovou. Apolenka Bártová také potrápila soupeřky v dívčí dvouhře. Slušné výkony pak předvedli bratři Havlíčkovi i Honza Rybyšar.

Hlavně bych rád vyzdvihnul výkon Apolenky Bártové, která porazila Justinu Muchovou z Rychnova a pouze o bodík prohrála s Natálkou Soukupovou o 3. místo, v obou případech v krásných zápasech. Ale ještě více emocí musel vzbudit finálový zápas čtyřhry chlapců. Kdy prvni nasazený pár Vojta/Plánička kráčel vcelku v pohodě pro vítězství. Po hladké výhře v prvním setu 21:14 vedl i ve druhém setu 13:6 a asi nikdo v hale nepochyboval o vítězi zápasu. A pak se to stalo… Tomáš s Pavlem, jako mávnutím kouzelného proutku, začali předvádět bezchybnou a pestrou hru na kterou favorizovaná dvojice nenašla pražádnou odpověď. Z následujících 16 výměn získali 15 bodů a druhý set vyhráli 21:14. Naprostá dominance pokračovala i v setu třetím, který vyhráli 21:7 a tím si vybojovali i postup na GP A. Jako trenér bohužel vůbec netuším, jak se dají hráči do tohoto módu „přepnout“, je ale skvělé, že tento mód existuje a bylo mě opravdovou ctí u toho být. Byl to opravdu krásný sportovní zážitek, který se často nevidí.

Děkuju. MaK.

fotogalerie|výsledky