GP B U15, Hradec Králové – 10.-11.3.2018

V sobotu a v neděli hostil Hradec Králové turnaj GP B U13. Z celé České republiky se sjelo úctyhodných 133 hráčů. Z Pardubic se na turnaj kvalifikovali: Anetka Vašíčková, Apoléna Bártová, Denisa Valentová, Barbora Kulhánková, Tomáš Urbanec a Pavel Jeništa. Kluci bojovali statečně, oba prošli v singlu do druhého kola, ale navíc to bohužel nestačilo. V deblu to Tomáš s Pavlem umějí lépe a medaile nebyla daleko. Nakonec z toho bylo 5.-.8. místo po třísetové prohře s dvojicí  Jaroslav Jelínek/ Robin Tancer[3/4]. V mixu se všechny naše páry dostaly do kola druhého, ale zde byla konečná také pro všechny. Z holek měla svůj slabší singlový den Denisa, asi se projevilo velké zatížení z minulého týdne. Trochu lehčí los měla Bára, která vyhrála zápas o umístění. Společně se v deblu dostaly do druhého kola, kde prohály s nasazenou dvojicí Bára Šenfeldová / Martina Ševčíková [3/4]. V tomto zápase bylo vidět, že ještě máme co dohánět, ale nevadí, vžyť to bylo o kategorii výše. Ještě horší los měla Apča s Anetkou, které ve druhém kole narazily na nasazené jedničky Veronika Nováková / Valérie Žurková. Anetce nepřál los ani v siglu, kde po vydřené výhře v prvním kole narazila na nasazenou dvojku Veroniku Novákovou se kterou hladce prohrála na dva sety. Celý turnaj byl jinak poznamenám spoustou překvapivých výsledků na úkor favoritů a o jeden z největších se postarala Apolénka Bártová. Po výhře v prvním kole jí los přidělil nasazenou jedničku Martinu Ševčíkovou. Ale Apča má aktuálně opravdu dobrou formu a to prokázala i zde, všichni jsme trochu nevěřícně sledovali výhru ve dvou setech 21-18 a 21-17. V dalším kole jí čekala ještě “třínáctka” Lucie Skařupová, aktuálně č. 2 v kategorii U13. Obě svedly krásnou třísetovou bitvu, kterou nakonec zaslouženě vyhrála Apča 11-21, 21-17, 21-16. Ale musím pochválit i Lucku Skařupovou, tak rychlé nohy se často nevidí. V kole čtvrtém už docházely síly o poznání rychleji, ale i přes prohru s Terkou Šolarovou 21-12, 21-13 zaslouží Apolénka obrovskou pochvalu. Děkujeme a gratulujeme samozřejmě všem 🙂 MaK.

Fotogalerie | Výsledky