Propozice OP Dospělí 2019

Pořadatel: TJ Sokol Polabiny Pardubice, oddíl badmintonu

Místo konání: hala Univerzity Pardubice, Kunětická 92, Pardubice
https://rezervace-sport.upce.cz/contact, GPS: 50.0471347N,15.7722381E

Parkování je možné pod halou univerzity, příjezd je areálem univerzity z ulice Studentská

Vedení turnaje:
hlavní pořadatel: Martin Janoušek
vrchní rozhodčí: Petr Urbanec (602 478 472)

Časový program:
8:15        otevření haly
8:30        prezentace
8:45        losování
9:00        zahájení turnaje

Hospodářské podmínky

Hráči startují na své vlastní náklady, případně na náklady svých oddílů.

Startovné: 100 Kč za každou disciplínu.
Startovné se bude vybírat vždy za celý oddíl dohromady.

Přihlášky

Přihlášky zasílejte na adresu rozhodci@tjpolabiny.cz nejpozději do čtvrtka 3. ledna 2019 do 22:00 hodin včetně informace o složení párových disciplín, případně s uvedením, že se jedná o volného hráče do párové disciplíny. Volní hráči budou následně spárování dle pořadí na průběžném žebříčku platného k 20. 12. 2018.

Technická ustanovení

Předpis: turnaj je řízen dle Soutěžního řádu ČBaS, Rozpisu soutěží jednotlivců – dospělí 2018–2019 a pravidel badmintonu

Právo startu: Hráči Východočeské oblasti s platnou licencí ČBaS bez omezení výkonnosti. Turnaje se nesmí účastnit hráči kategorie U13 a nižší. Hráči kategorie U15 se smí účastnit pouze s předchozím souhlasem TMK ČBaS.

Disciplíny: dvouhra mužů, dvouhra žen, čtyřhra mužů, čtyřhra žen, smíšená čtyřhra

Počet kurtů: pro účely turnaje bude k dispozici sedm (7) kurtů.

Míče: Péřové s korkovou hlavou. Hráči dodávají vlastní míče. Hráč (nebo pár) musí mít před zahájením každého zápasu k dispozici minimálně dva míče. O spotřebu míčů vzápase se hráči rovnoměrně dělí.

Hrací systém: Vylučovací systém (K. O.) na jednu porážku. Ve všech disciplínách budou odehrány zápasy o 3. místo. V případě, že se některé disciplíny budou účastnit 4 účastníci a méně, bude se hrát systémem každý s každým.

Rozhodování zápasů: Jednotlivé zápasy rozhodují hráči sami. O případném nasazení hlavních rozhodčích pro semifinálové či finálové zápasy rozhoduje vrchní rozhodčí.

Nasazení hráčů: Podle pořadí průběžného žebříčku sezony platného dva týdny před datem pořádání turnaje (20. prosinec 2018)

15 účastníků a méně: 2 nasazení
16 až 31 účastníků: 4 nasazení
32 až 71 účastníků: 8 nasazených
72 a více účastníků: 16 nasazených

Pro nasazení ve čtyřhrách platí pořadí podle nejnižšího součtu pořadí u příslušného páru a disciplíny. V případě stejného součtu více párů se pořadí určuje hráčem s nejvyšším umístěním na žebříčku příslušné disciplíny. V případě rovnosti kritérií rozhodne o nasazení los. V případě, že některý hráč z dvojice nemá umístění na žebříčku, přidělí se mu pořadí o jednu vyšší, než má nejníže umístěný účastník.

Nedohrání zápasu: V případě, že hráč nedokončí nebo skrečuje zápas v jedné disciplíně, nemůže již nastoupit ani v dalších zápasech ostatních disciplín.

Předběžný časový plán: jednotlivé disciplíny budou odehrány v pořadí – smíšené čtyřhry, dvouhry, čtyřhry.

Zpracování výsledků: Tournament Software (on-line)

V Pardubicích 14. 9. 2018

Za TJ Sokol Pardubice