Apča s Anetkou vezou z mistrovství ČR U15 bronz!

Vyvrcholení sezóny pro kategorii U15, tedy mistrovství ČR, se tento víkend uskutečnilo v Mostě, pořadatelství se ujal oddíl Baník Most. Celé mistrovství probíhalo bez problémů, hala byla prostorná a všudepřítomné “Dycky Most” příjemně doplňovalo hezkou atmosféru. Kdo zvítězil, si můžete najít ve výsledcích, ale já bych rád zmínil co zaujalo mě. Po herní stránce byl skvělý výkon Vaška Simona, který sehrál nádherné utkání s Pavlem Maňáskem, Kateřina Osladilová se již vrací po zranění do plné síly a její utkání s Tinkou Kozempelovou patřilo také k ozdobám tohoto mistrovství. Lucka Krulová naznačila, kdo by mohl po Pétě Maixnerové nastoupit na trůn této kategorie v příští sezóně.

A jak hráli naši? Tak nejprve musíme zmínit, že na toto mistrovství si vybojovalo účast hned sedm pardubických hráčů a už to je velký úspěch. V singlech se první představil Adam Burget. Nutno přiznat, že los mu tentokrát přál a první kolo byla nečekaně pohoda. V druhém již narazil na nasazeného Tomáše Bláhu. Adam nehrál vůbec špatně, ale bohužel se projevilo, že není 100% zdravotně v pořádku a prohrál ve dvou setech. Vojta Havlíček zvládl velmi těžké první kolo s Pešátem, aby v kole druhém vyzval nasazenou dvojku Rázla. Hra Vojty byla, hlavně v setu druhém, velmi dobrá a skoro celý druhý set vedl. Bohužel na konci se projevila větší zkušenost a více badmintonového umění protivníka, ale za svůj výkon si Vojta pochvalu určitě zasloužil. V dívkách nás v singlu reprezentoval Apča Bártová. V prvním zápase nastoupila proti Gabče Trötzmüllerové. V první polovině prvního setu se hra vcelku dařila, ale s blížícím se koncem prvního setu se začaly množit chybičky a koncovku setu Apča prohrála 22:20. Ve druhém setu se bohužel přidaly další a další chyby a zápas skončil porážkou. V zápase o umístění ale ukázala, že badminton hrát umí a porazila velmi silnou protihráčku Bursovou, také na dva sety. Je vidět, že zápas není jen o badmintonovém umění, ale někdy více „o hlavě“. V mixech nejdále došla Anetka Vašíčková s Adamem Křivkou, a to až do souboje o medaile. Bohužel v krásném čtvrtfinálovém zápase prohráli o 3 body s dvojicí Tomáš Bláha / Karolína Nachtmanová ve 3. setu, velká škoda – medaile byla blizoučko, ale za hru velká pochvala. V deblech se více dařilo holkám, které všechny prošly až do čtvrtfinále a všechny hrály o medaili. Nakonec se to podařilo Apče s Anetkou a vezou do Pardubic bronzové medaile, což je super. Ale pochvalu zaslouží jak Déňa Valentová, tak i Barča Kulhánková, ale i Pavel Jeništa za statečný boj proti nasazeným jedničkám. Jsem rád, že se naši hráči a hráčky můžou směle měřit s těmi nejlepšími a když je trocha štěstí, cinkne i medaile. Doufám, že to všechny zúčastněné nakopne, protože my chceme bojovat o medaile každý rok :). Všem gratuluji a děkuji za reprezentaci oddílu a města Pardubice. MaK.

výsledkyfotogalerie