GPB Most aneb titul v královské disciplíně pro Michala Grunda 🥇🥉

Po menší turnajové pauze v kategorii dospělých jsme první březnový víkend vyrazili na turnaj Grand Prix “B” v Mostě. Turnaj nebyl nijak extra silně obsazený a o to větší byla možnost dosáhnout dobrých výsledků. Pardubice dorazily ve složení Denča Valentová, Barča Kulhánková, Míša Grund, Míša Hamáček, Vojta Havlíček, Péťa Janoušek, Kuba Skřivan a Tom Urbanec. O tom, jak našich osm statečných bojovalo si můžete přečíst v tomto článku.

Smíšená čtyřhra
Začneme smíšenou čtyřhrou, kde jsme měli 3 želízka v ohni. Kuba Skřivan spojil síly s Denčou Valentovou, po prvním zvládnutém zápase narazili na nasazenou dvojici Běhounek/Treperová. Předvedená hra nebyla ideální, navíc naše dvojice ochutnala vlastní medicínu pardubického oddílu a na prasata prohrála přibližně 1:10. Zbylé dvě dvojice byly o kolo úspěšnější, Míša Hamáček se Soňou Königsmarkovou (Plzeň) potvrdili svoje nasazení ⅝. Ve čtvrtfinále svedli dramatickou bitvu s párem Nesveda/Nováková, kde bohužel nezvládli koncovku třetího setu. Vojta Havlíček s Kateřinou Koliášovou (SK Hamr) v prvních dvou zápasech své soupeře sfoukli, v souboji o medaili je čekala dvojice Hurtík/Bílková. Ani druhé čtvrtfinále se bohužel nezdařilo, na sfouknutí nejspíš došel dech a dvě prohrané koncovky 21:19 21:19 znamenaly, že na medaili si Pardubice musí ještě počkat.

Dvouhra žen
Klasicky nejvíce obsazená disciplína našeho oddílu, zde se představila pouze jediná hráčka, která v kategorii dospělých teprve sbírá zkušenosti. Barča Kulhánková nastoupila v prvním kole proti domácí hráčce Markétě Kohoutové. V zápase neměla moc šanci na úspěch, protože domácí hráčka byla velmi motivována příjezdem bývalého 10. hráče světového žebříčku na jejich letní soustředění. (Pan Kroc vás na něj srdečně zve, pozn. red.).

Čtyřhra muži
Začneme dvojicí Grund/Aubus (Montas HK), která narazila na nasazené jedničky turnaje. Kluci se nedokázali dostat do hry a v suchých tričkách a s úsměvem odcházeli z kurtu po 15 minutách “hry”, tohle se nepovedlo, ale tak nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali.

Vojtu s Tomem poslal los v prvním kole na nasazenou dvojici Janoušek/Rázl (Liberec), takže 75% derby. Velice pohledný a dramatický zápas nakonec ovládl Peca s Rázlem, ale velký palec nahoru pro naše mladíky. Peca v následném čtvrtfinále podlehl seniorské dvojici Skrčený/Stádník až překvapivě jednoznačně. Na druhém konci pavouka se nacházela naše poslední deblová dvojice Hamáček/Skřivan. V prvním kole kluci narazili na nepříjemnou dvojici Vorlík/Krajča. Od začátku do konce to bylo velmi napínavé, ale kluci udrželi nervy na uzdě, a došli si pro výhru 21:18 ve třetím setu. V druhém kole se střetli s párem Klimeš/Šída. Zápas byl napínavý až do konce, celá hala sledovala tento zápas (všechny ostatní zápasy se už totiž dohrály) kluci bojovali jako lvi, ale na postup to nestačilo a přes nevyužitý mečbol (při šipce Michala byla proti páska) prohráli 23:21 ve třetím setu. 

Čtyřhra ženy
Co se nepovedlo ve výše zmíněných disciplínách (medaile), se podařilo ve čtyřhře žen a dvouhře kluků. Dámy mají přednost a proto nejprve zhodnotíme působení našeho jediného páru Denča Valentová/Barča Kulhánková v této disciplíně. Holkám velice přál los, který dokázaly využít. Celkem 3 odehrané zápasy v typickém duchu dámského deblu (pokaždé na 3 sety) stačily na krásné 3. místo na jejich prvním GPB dospělých (i to semifinále bylo hratelné, škoda, pozn.red.).

Dvouhra muži
Tuto disciplínu necháváme schválně nakonec, jelikož jsme v ní dokázali získat největší úspěch. Celkem pět singlistů našeho oddílu bojovalo o cenné skalpy a určitě se našlo dost zápasů, za které se nemusíme stydět. Tomáš Urbanec schytal nepříjemný los. Adam Szarzec z Českého Těšína byl těžký kalibr a ryzí singlista, na kterého Tomáš nenašel recept a prohrál ve dvou sadách. Vojta Havlíček měl první kolo na rozehrání, ve druhém ho čekal Honza Vorlík. Vojta v tomto zápase nebyl favoritem, ale jeho předvedená hra byla velice dobrá a zaslouží si pochvalu. Pro příště udržet chladnou hlavu v průběhu zápasu a výkon bude optimální. Míša Hamáček v roli nasazeného hráče zvládl první kolo s příbuzným Kuby Skřivana (výhra nad Strakou 21:10 21:15), v druhém zápase ho čekala zkouška psychické odolnosti. Zápas proti Běhounkovi, jehož technika je na odlišné úrovni, byl vyrovnaný a velmi napínavý, Míša bohužel podruhé nezvládl koncovku 3. setu a skončil v osmifinále. Dalším nasazeným singlistou byl Kuba Skřivan, který v pavouku nejprve narazil na Mirka Šídu. Fyzicky náročný zápas rozhodla koncovka prvního setu a dobré rady od trenéra Marka Aubuse. Ve druhém kole ho čekal aktuální vítěz GPA U19 v Praze Kuba Müller. Náš Kuba se ho ale nezalekl a i přes nezvládnutou koncovku prvního setu dokázal náročný zápas relativně s přehledem otočit a postoupit do čtvrtfinále. Tam ho čekala nasazená jednička Ondřej Klimeš, zde Kuba doplatil na nedostatečnou fyzickou kondici a zápas ve dvou setech prohrál. 

To nejlepší nakonec, Míša Grund v pozici nasazené trojky využil přijatelného losu, po úvodních dvou zápasech, které byly na rozehrání, nastoupil ve čtvrtfinále proti Honzovi Vorlíkovi. Michal podal skvělý výkon a ve třech setech dokázal pomstít Vojtu Havlíčka a medaile byla zajištěna. V neděli ho čekal semifinálový duel s Ondrou Klimešem. Zápas byl opravdu dlouhý, plný krásných výměn, Mišmo ze sebe vydal hodně energie a vyplatilo se, třísetovou válku vyhrál 21:15 19:21 21:15. Ve finále ho čekal Ondřej Běhounek. Zápas bohužel nebyl vůbec pohledný, vzhledem k atypickému stylu hry soupeře a servisu na hraně pravidel (pro Mišma to bylo už hodně za hranou pravidel, pozn. red.). První set byl obtížný vzhledem k podání a onu atypickému stylu, ale po čase si zvyknul a dokázal zápas i celý turnaj dovést do vítězného konce. 

Celkově tedy z Mostu odvážíme 2 medaile. Děkujeme za reprezentaci oddílu a za týden v Plzni na viděnou <3

Jakub Skřivan

výsledky | fotogalerie