Klubová platforma eos pro členy a rodiče

TJ Sokol Polabiny začal používat pro zjednodušení komunikace a organizace všech událostí v oddílech klubovou platformu eos pro členy, rodiče a samozřejmě trenéry a další lidi, kteří se podílejí na práci v klubu. V první fází bude systém využívat zejména oddíl badmintonu; další oddíly se postupně přidají dle svého zájmu a možností.

Kdo může s klubovou platformou pracovat?

Klubová platforma je určena úplně pro všechny členy oddílu. Pro hráče všech úrovní, jak závodní, tak těch, kteří sportují hlavně pro své potěšení, děti i dospělé.

Přístup pro členy

Každý člen oddílu může mít v klubové sekci vytvořený svůj uživatelský účet, včetně dětí.

Přístup pro děti

Pokud má dítě svou vlastní e-mailovou adresu, může mít svůj vlastní přístup do systému (své vlastní heslo) a pracovat s ním zcela samostatně. Pokud pro dítě (zejména vzhledem k věku) vlastní přístup do systému není zapotřebí, budou spravovat všechny jeho záležitosti v systému rodiče. Kdykoli později je možné do systému účet dítěte přidat.

Přístup pro rodiče

V závislosti na věku dítěte potřebujeme, aby rodiče (zákonní zástupci) potvrdili členství v oddíle, seznámili se s pravidly zpracováním osobních údajů či upřesnili osobní či kontaktní údaje.

Rodiče mají do systému samostatný přístup (nesdílí přístupové údaje – heslo) se svými dětmi. Pokud chcete, mohou mít svůj samostatný přístup do systému oba rodiče. Stejně tak může rodičovský účet spravovat více dětí.

Co klubová platforma nabízí a k čemu slouží?

V klubové platformě najdete zejména následující informace:

• kalendář událostí — přehled nad všemi událostmi, které se člena oddílu týkají. Najdete zde termíny všech tréninků, soustředění, vybraných turnajů a dalších akcí, které oddíl pořádá. V systému pak snadno můžete potvrdit, že se akce zúčastníte, případně sebe (či své dítě) z tréninku omluvíte. Svůj oddílový kalendář si můžete rovněž napojit a synchronizovat se svým mobilním telefonem.
  • týmová zeď — sem trenéři či vedení oddílu přidává příspěvky o všem možném, co byste měli vědět. Na příspěvky můžete reagovat v komentářích.
  • požadavky — tohle je správné místo, pokud potřebujete s vedením oddílu něco vyřešit; nebo naopak pokud oddíl potřebuje něco od tebe;
  • dokumenty — zde najdete dokumenty, které potřebuje oddíl sdílet s ostatními členy (pokyny pro konkrétní sezónu, formuláře a podobně).
  • platby — všechny platby, které má člen uhradit, včetně termínu jejich splatnosti najdete na tomto místě; každá platba má svůj QR kód, který zjednoduší zadávání platby v mobilním bankovnictví. Ke každé uhrazené platbě si pak můžete sami stáhnout potvrzení o úhradě a použít jej třeba jako potvrzení pro svou zdravotní pojišťovnu.
  • zdravotní prohlídky — u závodních hráčů je povinností projít pravidelně sportovní zdravotní prohlídkou. Systém Vás pak informuje, zda je zdravotní prohlídka hráče ještě platná.
  • e-přihlášky — pořádáme soustředění či letní kemp? Tohle je cesta, jak se na takovou akci přihlásit.
  • nominace — místo, kde mohou závodní hráči přijmout nebo odmítnout účast na turnaje, na které jsou svými trenéry nominováni.
  • pořádání — akce, které oddíl pořádá (turnaje, sportovní park a další) se neobejdou bez pomoci ostatních hráčů a jejich rodičů; právě zde nám můžete dát vědět, zda s vámi můžeme počítat.
  • členská konta — pomáháte oddílu pravidelně? Oddíl se vám může odvděčit něčím navíc – například zvýhodněnými podmínkami přístupu k některým akcím.

Další informace o klubové platformě najdeš na stránce uživatelské podpory EOS „jak na to„. Nezapomeňte, že klubová platforma se dá ovládat pomocí mobilní aplikace pro telefony s operačními systémy Android nebo iOS. Jakmile se v systému pro vás objeví nějaká novinka, budete o ní hned vědět.

Jak se do klubové platformy přihlásím?

Přístup do klubové platformy může mít každý člen oddílu, který má e-mailovou adresu. Přístup mohou mít rovněž rodiče (zákonní zástupci) nezletilých členů. Přehlednou informaci o prvním přihlášení do systému pro vás připravili sami tvůrci systému.

Stávající členové oddílu

Současní členové oddílu, kteří ještě nemají do klubové platformy přístup, musí o vytvoření vlastního uživatelského účtu požádat vedení oddílu. Prosím neprovádějte novou registraci – ta je určena pouze pro nové členy. Počkejte na pozvánku pro vytvoření uživatelského účtu, která Vám dorazí do e-mailové schránky. Prostřednictvím odkazu, který v pozvánce najdete si pak svůj účet sami vytvoříte.

Ještě nejsem členem oddílu

Noví zájemci o členství v oddílu se mohou do klubové platformy zaregistrovat přes formulář Nová registrace na adrese https://clen.tjpolabiny.cz/registration. Stačí vyplnit jméno a příjmení člena (například dítěte), datum narození a kontaktní e-mail. Do poznámky uveďte, do kterého oddílu se hlásíte a o kterou tréninkovou skupinu máte zájem. Po schválení oddílem dostanete do e-mailové schránky pozvánku s odkazem na vytvoření vlastního uživatelského účtu (případně uživatelského účtu rodiče či zákonného zástupce).

Pokud už členem oddílu jste, neprovádějte registraci a na vytvoření účtu se dohodněte se svým trenérem!

Jsem rodič a chci vytvořit účet pro další dítě

Zaregistrujte jej přes formulář Nová registrace na adrese https://clen.tjpolabiny.cz/registration. Jako kontaktní e-mail uveďte ten stejný, který používáte pro přihlášení do klubové platformy u prvního dítěte (nebo pro sebe jako hráče). Jakmile dostanete do e-mailové schránky pozvánku, je postup stejný – kliknete na odkaz pro vytvoření účtu, zadáte svou e-mailovou adresu a přihlásíte se svým obvyklým heslem.