GP C U13 – bereme čtyři zlata z pěti!

Včera náš oddíl uspořádal v hale Univerzity Pardubice postupový turnaj GP C v kategorii U13. Za domácí se zúčastnili: Denisa Valentová, Bára Kulhánková, Gabriela Holečková, Aneta Šverclová, Alžběta Prusáková, Vojta Mihalík, Adam Burget, Vojta Havlíček, Kryštof Ježek a Martin Hykel. Méně zkušenější část našeho týmu přijela získat další zkušenosti a ti ostřílení se přijeli poprat o medaile a o postup na GP A v Radonicích. Z těch méně zkušenějších se nejvíce dařilo Anetě Šverclové, která získala umístění na bedně s Kryšofem (3.–4. mix), ale hlavně je vidět neustálý pokrok ve hře. Gabča, Alžběta i Vojta bojovali jak to šlo nejlépe, vítězství z toho sice nebylo, ale bojovnost a velká snaha tam byla vidět, takže jen vydržet a přijdou i vítězství. Zkušenější část týmu prokázala svoji kvalitu v krajském měřítku. Z osmnácti medailí v Pardubicích zůstává rovná polovina. Nejcenější dvě zlaté si vybojovali Vojta Havlíček a Bára Kulhánková. V dívkách celkově zvítězila, zcela zaslouženě, Verča Jarošová (HK), druhá skončila Denisa a třetí Bára. V chlapcích si vybral trochu smůly Adam Burget, když prohrál v semifinále s Lukášm Tvrdíkem 21:19 ve třetím setu a zůstal, tak před branami postupu. Adama musím pochválit za velkou bojovnost a nasazení, rezervy vidím ve “hře hlavou”, trocha trpělivosti by občas také prospěla a pak v pohybu na hřišti. Denisa si zkušeně pohlídala postup ve dvouhře a deblu. V dvouhře jí pomohl los a ve čtyřhre museli s Bárou ve finále zabojovat proti dvojici Jarošová/Kuchová a to se povedlo. Takže zabojovala přesně tam, kde to bylo potřeba 🙂 Bára ve dvouhře předvedla s vítězkou turnaje několik krásných vítězných výměn, ale i velkou spoustu nevynucených chyb, takže z toho nakonec byla poměrně hladká prohra. V boji o bronz ukázala trochu nervózní, ale nakonec vítězný výkon. S Vojtou sehráli mix s nejmenším počtem chyb ze všech zúčastněných a zvítězili vcelu překvapivě bez větších obtížích. Velkou pochvalu zaslouží i naši nejmladší borci Martin a Kryštof (stále ještě hráči U11). Často poráží hráče o dva roky starší a tři hlavy větší. V příští sezóně budou patřit v kraji k nejlepším a uvidíme, jak se jim bude dařit v celorepublikovém měřítku. Nakonec jsem si nechal Vojtu, který v poslední době “zraje jako víno”. Za celý turnaj neprohrál ani set a vyhrál vše co mohl 🙂 a až bude držet raketu trochu výše po celý zapas, tak to bude vůbec super :). Jen tak dál.

Na GP A v Radonicích nás tedy budou reprezentovat Denisa Valentová (dvouhra, debl, mix), Bára Kulhánková (debl, mix), Vojta Havlíček (dvouhra, debl, mix), Adam Burget (debl, mix) a samozřejmě Apča Bártová, která měla přímý postup (dvouhra, debl, mix). Všem děkuji a gratuluji. JInak tento turnaj byl našim prvním, který jsem zpracovávali v tournamensoftwaru on-line, zde patří dík “softwérovému” mágovi Petru Urbancovi, na zdárný průběh zase dohlížel Pavel Jeništa. Díky MaK.

Fotogalerie | Výsledky