Zlato z Ilavy pro Apču!

O prvním víkendu v září vyrazily do slovenské Ilavy Apča Bártová a Barča Kulhánková. V sobotu je čekal turnaj dvouher jednotlivců a v neděli dvouhry kategorie U15. Do Ilavy se sjela bohatá konkurence z Slovenska a Polska, za Českou republiku jsme byli jediní. Ale to neznamená, že jsme se ztratili, ba naopak. V sobotu Apča všem ukázala, že u nás se hrát badminton umí aí zaslouženě zvítězila. Bára se také nenechala zahanbit a po opravdu pěkné hře skončila nakonec v konkurenci 31 hráček na čtvrtém místě. Možná škoda semifinálového zápasu, kdy vedla 13 :11 ve třetí setu (hrálo se do 15 bodů) a nedokázala ho dotáhnout do vítězného konce. Po dobrodružném přespání v hale společně s obří skupinou poláků, kdy celou noc pršelo a bouřilo, nás v neděli čekal turnaj U15, to je kategorie, do které holky spadnou až příští rok. Slibně rozjetou šňůru vítězsví Apolénky zastavila v semifinále suveréně nejlepší slovenka kategorie U13 Ivanovičová, ale Apča jí dost postrašila, druhý set prohrála až 15:14. Pak bohužel přišel jediný nepovedený zápas s polskou hráčkou, takže z toho nakonec bylo „až“ 6. místo. Bára předvedla po celý den velice bojovný a hezký badminton, který nakonec stačil na 13. místo z 32 zúčastněných. Celkově musím holky pochválit za předvedenou hru a zase jsme zde připomněli zač je v Pardubicích perník :). Jinak na turnaji panovala pohodová atmosféra doplněná o prima catering (snídaně, oběd, grilpárty), prostě to byl fajn víkend.

fotogalerie