Ostravská kvalifikace o 1. ligu

Společné foto s vítězem kvalifikace

V sobotu 7. května se naše družstvo ve složení Denisa Valentová, Barča Kulhánková, Vojta Havlíček, Pavel Jeništa, Tomáš Urbanec a Ondra Kaplan vydalo směr Ostrava, kde jsme sehráli kvalifikaci o 1. ligu dospělých. Bohužel kvalifikaci provázely i protesty ze strany Moravy, což je za mě škoda, raději vše řeším na poli sportovním a po skončení soutěže se určitě dá diskutovat o případných změnách systému soutěže. Ale zpět na kurty. Kvalifikace se hrála „extraligovým“ počítáním, tzn. na 3 vítězné sety do 11 bodů. To si naši hráči vyzkoušeli poprvé a asi se musíme připojit spíše do řady odpůrců tohoto systému. Kvalifikace se společně s námi zúčastnili týmy B.O. Chance Ostrava a SK STAVOS Brno Slatina B. V úvodním zápase jsme nastoupili proti týmu z Brna. Nakonec z toho byla porážka 2 : 5. Škoda, že nevyšla koncovka 5. setu Tomášovi v singlu, hned by to bylo napínavější. Za náš tým si připsala dvě výhry Déňa. Ve druhém utkání jsme vyzvali domácí tým z Ostravy, za který nastupují 3 Dánové a např. Terka Švábíková. Nakonec z toho byla jasná porážka 0:7, ale ke dvěma bodům jsme měli opravdu blizoučko. Holky neproměnily dva mečboly a prohrály nejtěsnějším možným způsobem a Vojtu s Tomášem dělili od vítěztví pouhé 3 body. Barča měla tu čest si zahrát proti Terce Švábíkové (aktuálně nejvýše postavené Češce). Pro mě jako trenéra bylo hodně zajímavé porovnání např. Vojty a dánského hráče Nielsen Sebastian Lassen. Dánský hráč je o rok starší než Vojta. Dánové obecně mají určitě uvolněnější zápěstí než my, ale jinak celková hra byla na podobné úrovni. V čem byl hlavní rozdíl? V nevynucených chybách. Vojta jich stihne za zápas „vytvořit“ 10-15, za to soupeř 1-2. Jestliže se Dán dostane do těžké pozice zahraje „udržovací“ úder, hlavně aby nezkazil, za to my (nejen Vojta) se snažíme zahrát vítězný úder, který při kvalitě protihráče ani není možný a daleko častěji uděláme chybu. No, další námět k tréninkům. Celkově byla kvalifikace velmi přínosná. Vzhledem k tomu, že náš tým byl jednoznačně nejmladší, tak jsme přijeli hlavně posbírat další zkušenosti a to se povedlo. Děkuji všem za předvedené výkony a reprezentaci oddílu a města Pardubice. MaK.

výsledky  |  fotogalerie