Valča veze bronz z mistrovství ČR U11!

Tak ještě tu máme pár řádků, trochu staršího data, ale určitě by byla velká škoda na ně zapomenout.

O víkendu 14.-15. května proběhlo ve Vendryni, na území Těšínského Slezska, druhé Mistrovství České republiky kategorie U11 v badmintonu.


Na mistrovství si vybojovalo postup 40 děvčat a stejný počet chlapců. Pardubickou vlajku na tomto turnaji reprezentovali Domča Dufková, Valča Burgetová, Kačka Pištorová a Jirka Holeček. V sobotu se odehrály skupiny, v neděli vyřazovací KO systém, když postupovali vždy první dva hráči ze skupiny. Všichni bojovali pod vedením kočky (původně jsem chtěl napsat koučky, ale Google má pravdu) Páji Krpatové a dalšího kouče Ládi Holečka, co jim síly stačily. Nejvíce se dařilo Valče, která si odváží z první celorepublikové akce, po pěkných zápasech, opravdu „velkou“ a zaslouženou bronzovou medaili. V boji o postup do finále již nestačila na starší a o dost vyšší soupeřku z Brna. Velký kus smůly si vybrala Domča, které k medaili chybělo opravdu malililililinko, konkrétně jediný vyhraný míček. Jirka také zabojoval a podařilo se mu ze 6členné skupiny postoupit, stopku mu vystavil až Erik Dvořák v prvním kole pavouka. Kačka Pištorová sice nepostoupila ze skupiny, ale i ona si zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru. Všem patří velká gratulace za předvedenou hru i reprezentaci oddílu i města. Děkujeme. VB

výsledky  |  fotogalerie