pardubického oddílu v druhé nejvyšší badmintonové lize. Budeme si v tento den připomínat
kapitulaci německých vojsk, či kapitulaci TJ Sokol Polabiny Pardubice? Dozvíte se v této
reportáži.
Kvalifikace o 1. ligu se zúčastnily celkem tři celky – Pardubice, Kopřivnice a Brno Slatina “B”.
Vedoucí družstva Ervín Ehm vsadil na zkušenost a na bojiště vyslal hráče, kteří hráli první
ligu za Pardubice již od samotného začátku, co tuto soutěž oddíl hraje. Ve složení 5+2 za
nás jmenovitě bojovali: Matěj Ehm, Jakub Skřivan, Tomáš Skála, Michal Hamáček, David
Horáček, Pája Krpatová a Káťa Valentová. Do X Areny nás také přišli povzbudit Michal
Grund a Adam Ehm, tímto našim ultras srdečně děkujeme.
Nejprve se odehrál zápas mezi Kopřivnicí a Brnem Slatinou “B”, v utkání zvítězil domácí
favorit v poměru 6:2. Dle propozic nás čekal nejprve poražený tým z úvodního utkání, od půl
jedné tedy začal souboj Pardubice – Kopřivnice.
Začalo se všemi debly a začalo se velmi dobře. První bod přinesla dvojice Skřivan-
Hamáček, která se moc nezdržovala se soupeři, až na pár úderů trefených rámem tento
zápas nenabídl mnoho, každopádně 1:0 pro Pardubice. Stejně úspěšně si vedli i David s
Matějem a Pája s Káťou, David zápas zhodnotil slovy: “Jo dobrý, bylo to pod kontrolou, ale s
chybama”. U holek se jednalo o klasickou třísetovku, vyhráli jsme 18 ve třetím, cajk, 3:0 pro
Pardubice.
Následovaly všechny tři pánské dvouhry. Kuba Skřivan nastoupil proti soupeři jménem
Honza Buček, což vyvolalo vzpomínky na včerejší oběd, s chutí do toho a 4:0 pro Pardubice.
Stejně dobře si vedl i Tomáš Skála, který svého soupeře také snadno porazil. Na tento
průběh jsme v celé sezóně nebyli zvyklí, na což pomyslel i Matěj Ehm, který bohužel zápas
s nejlepším singlistou z Kopřivnice Martinem Slívou nezvládl – 5:1.
Zbýval mix a dámský singl. Zde si dovolím pochválit předvedenou hru Páji Krpatové ve
druhém setu proti Benišové, který odehrála velice slušně proti jasné favoritce, sama Pája
před zápasem řekla “dostanu dvakrát pět”, takže příjemné překvapení, skončilo to 21:5 a
21:16. Mixa si Tomáš s Káťou pohlídali tak moc, až je to nudilo – Výsledek zápasu 6:2.
Kopřivnice tedy 2x poražena totožným výsledkem, alespoň měli volný zbytek odpoledne a to
se vyplatí. Nás tedy čekal přímý souboj o udržení s Brnem.
Začalo se opět všemi debly, tentokrát se ale karta obrátila a jednalo se o velmi nezdařilý
začátek. Oba pánské debly jsme bohužel prohráli, Dejv s Matějem čelili těžkému soupeři, na
kterého nedokázali najít recept (Kluci, povinně pustit U Haliny v kuchyni). Kuba s Michalem
nedokázali dotáhnout náskok 19:15 v prvním setu, prohráli jej 19:21, což se nakonec
ukázalo jako klíčové, protože ve třech setech padli. Holčičí debl byl zase na tři sety
(surprise!), naše holky naštěstí zvládly koncovku třetího setu a snížily stav utkání na 1:2.
Následoval velký comeback, Dejv Horáček po letech nastupuje do singla. Jenže stejně jako
Sauron povolal svého Nazgůla, tak Láďa Vorel povolal Jarolíma Vícena, který za pomoci
černé magie Davida zničil, 1:3 prohráváme. Současně se na vedlejších kurtech odehrával
první singl a mix. V singlu Matěj Ehm odčinil své předchozí zaváhání a domácího Srnca
porazil. Dařilo se i ve smíšené čtyřhře, která patřila mezi ty lepší zápasy z dnešního dne.
Tomáš s Káťou opět nepřemoženi a srovnali skóre na 3:3.
Rozhodoval tedy dámský singl a druhý pánský singl. Pája Krpatová zatnula zuby i všechno
ostatní co šlo a soupeřku ve dvou setech porazila. Poslední duel nabídl napínavé drama,
Tomáš Skála po prvním jasně prohraném prvním setu nesložil zbraně (raketu) a nepříznivý
vývoj druhého setu dokázal otočit a vyrovnat na 1:1. V tomto okamžiku se již mohlo slavit,
liga je zachráněná a my si i nadále budeme 8. května připomínat kapitulaci německých
vojsk. (Tomáš nakonec zápas prohrál, utkání s Brnem skončilo remízou 4:4)
Díky lepšímu poměru vyhraných setů jsme tedy zachránili účast v první lize pro sezónu
2023/2024, všem hráčům děkujeme za reprezentaci oddílu.