MČR U11 v Českých Budějovicích

Historicky třetí Mistrovství České republiky v minibadmintonu, tedy vlastně toho badmintonu pro kategorii U11 se odehrálo opět jako součást MČR dospělých. Na turnaj kromě hráčů vyrazil i Petr Urbanec a to hned v roli vrchního rozhodčího. Hrálo se systémem skupina – pavouk. A kdo byly ty naše pardubické badmintonové naděje? Vendelín Čermák, Nikol Faltýnková, Vanda Filípková a Šimon Horáček. Na začátku je potřeba uvést, že i když nakonec nepromluvili do bojů o medaile, všichni si nějaké to vítězství připsali, což je paráda. Nejdále došel Vendelín, který postoupil do pavouka pro prvních šestnáct a skončil ve čtvrtfinále na raketě pozdějšího vítěze, takže to znamená moc pěkné dělené páté místo. Postup ze skupiny zaznamenal i Šimon, který pak sice prohrál, ale chuť si spravil dodatečném pavouku, kde zvítězil a obsadil tak celkové 9.- 12. místo. Nikol (21. místo) a Vandě (celkově 19. místo) se tolik nedařilo, ale jak už bylo napsáno, děvčata zaznamenala alespoň nějakou výhru nebo remízu a všichni samozřejmě posbírali zkušenosti, které jim pomohou na dalších turnajích. Přejeme hodně dalších úspěchů a děkujeme!

Martin J.

výsledky | konečné pořadí