Pardubice vítězí v Talent lize U13!

V sobotu v Rychnově vyvrcholila finálovým kolem Talent liga kategorie U13 – celoroční soutěž družstev. Letos se o vítězství praly celky Pardubic A a Brna. O vyrovnanosti svědčí výsledky z minulých kol, dvě remízy a jedno těsné vítězství našeho Ačka. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ale vraťme se na začátek. Hned ráno jsme si řekli, že chceme vyhrát a uděláme proto vše. Při remíze rozhodují ztracené sety s ostatními, takže jsme se snažili vítězit bez ztráty kytičky a to se povedlo, tři vítězství 8:0 nad týmy Nového Města, Lanškrouna a našeho Béčka. Do finále s Brnem jsme nastoupili hodně nabuzeni a myslim, že to byl jeden z rozhodujících faktorů. Začalo se mixama, hrálo se na dvou hřištích a stav utkání byl nejčastěji 4:4, 6:6….prostě boj o každy bodík. Nakonec se však podařilo vyhrát oba mixy a často i přes nepříznivý vývoj. V dalších zápasech se projevila velká vyrovnanost obou družstev a tak všechny ostatní zápasy skončily remízou, což znamenalo nejenom vítězství v tomto kole, ale i zisk poháru za celkové první místo. Myslím, že hlavní silou tohoto družstva byla velká vyrovnanost, kdy každý hráč přispěl nějakým tím kouskem do celkového projevu. Družstvo ve složení složení: Denisa Valentová, Barča Kulhánková, Adam Burget a Vojta Havlíček také zdobila velká bojovnost, spousta emocí a povzbuzovaní a samozřejmě i kus poctivého badmintonu a za to jim patří velké poděkování a velká gratulace.

Naše Béčko (Adéla Fridrichová, Aneta Šverclová, Kryštof Ježek a Martin Hykel) také bojovalo ostošest a nakonec to v tomto kole s kusem štěstí vyšlo na krásné 3. místo. Většina družstva spadá ještě do kategorie U11, takže jejich hlavním cílem bylo sbírání zkušeností. A určitě jich bylo hodně. Zaujal mě například vyhraný set Adélky proti G. Trötzmüllerové, velmi pěkná hra Anetky v singlech. Kluci to tentokrát měli jak na houpačce, jeden zápas super, druhý trochu slabší. V celkovém hodnocení skončilo béčko na krásném 3. místě a zaslouží velkou pochvalu a poděkování. MaK.

Fotogalerie | Výsledky