Adam s Vojtou vezou ze Záhřebu bronz!

Ve čtvrtek 26. 9. vyrazila sedmičlenná pardubická výprava do chorvatského Záhřebu. Na cestu se podařilo zapůjčit velké devítimístné auto, což bylo super, díky Tomáši. Řízení se s bravurou sobě vlastní ujal Vlastík Burget a zvládl ho, jak jinak než na jedničku s hvězdičkou. Dalšími účastníky zájezdu byla Katka Havlíčková, moje maličkost a hráči Denisa Valentová, Barča Kulhánková, Vojta Havlíček a Adam Burget. V Záhřebu jsme se ubytovali ve čtvrtek večer a v pátek ráno jsme po desetiminutové cestě dorazili do haly. Hala měla 9 kurtů (nalajnované lepicí páskou) a dvě velké tribuny, takže pohodlné zázemí pro všechny. Pořadatelé byli, stejně jako v Opatiji, v úplné pohodě :). Turnaj se zahájil tradičně mixy. Vojta s Barčou měli volné kolo, tak do hry šli Déňa s Adamem. První kolo proti maďarské dvojici Ádám Balogh/ Etelka Karalyos  zvládli v pohodě, ale kolo druhé proti pozdějším finalistům, bulharské dvojici Stanimir Terziev + Tsvetina Popivanova neodehráli moc dobře a hladce prohráli. Barča s Vojtou porazili v kole druhém skotskou dvojici Callan Short/ Vibha Raman ve třech setech, ale v boji o čtvrtfinále prohráli s Rumuny Dinu Pandele/ Iasmina Bugarsch také ve třech setech. V singlech je to hodně o štěstí, koho vám zrovna nalosuji. Všichni, kromě Barči, dostali do skupiny jednoho silnějšího protihráče, takže do pavouka se probila pouze Barča. V kole prvním měla volný los a ve čtvrtfinále se o medaili utkala s ruskou Galinou Lisochkinou. Bohužel Rusové vždy patří k těm lepším (finále bylo soubojem dvou Rusek) a bylo tomu i tentokrát. Po slušném zápase Barča prohrála 21:11, 21:12. Nejvíce se nám dařilo v párovkách. Bára s Déňou nejprve v pohodě přehráli maďarskou dvojici Eszter Nagy/Zsófi Szabó, aby pak v 22:15 h. sehráli nádherné utkání proti později stříbrným Kátě Osladilové a Yoaně Yordanovové. Zápas trvající 43 minut rozhodly dvě chyby našich za stavu 20:20 ve třetím setu. Velká škoda, medaile byla hodně blízko, ale holky na sebe můžou být hrdé, byl to opravdu krásný zápas a to u dívčí čtyřhry často napsat nemohu :). Adam s Vojtou využili poměrně rozumného losu a po prvním volném kole v tom druhém porazili dvojici Christos Georgiou/ Andrei Sokolov. V kole třetím sehráli emočně vypjaté utkání s bulhary Denislav Ivanov/Georgi Katerov. Hlasité povzbuzování všech aktérů provázelo úplně celý zápas. Přes jižanskou povahu Bulharů (i Vlastík na tribuně musel několikrát vstát 🙂 se nakonec radovali naši. A to znamenalo jediné: “Máme vytouženou medaili”. V nedělním semifinále se nám už tolik nedařilo, a s hratelnou, opět bulharskou dvojicí Yavor Hristov/Aleksandar Tsitselkov kluci prohráli 17-21, 21:23. Škoda, že ve vypjaté koncovce druhého setu hlavní rozhodčí (Bulhar) dovolil výměnu míčku, což naše trochu rozhodilo.

Celkově bych turnaj hodnotil velice pozitivně, kromě jednoho mixu všichni podali výborné výkony a získaná medaile je hodně cenná. Navíc holkám chyběly k medaili pouze dva míčky. I ve srovnání s ostatními českými hráči jsme patřili k nejlepším. Určitě je fajn takto zpestřit turnajový plán, protože přinese dětem další náboj do trénování. A tam je také nutno hledat cestu k dalšímu zlepšování :). Všem moc děkuji a hráčům gratuluji k výborné reprezentaci klubu i České republiky. MaK.

výsledkyfotogalerie