Lucka Krpatová obhájila deblové zlato na MČR!

MČR 2022 O2 dvě Universijum

Ahoj čau, hlásíme se po dlouhé odmlce způsobené obřím zájmem členů celé redakce o sepsání tohoto jepojtu. Než se nám podařil vymyslet klíč, podle kterého jsme nakonec vybrali dobrovolníka, tak to trvalo hrozně dlouho. Jménem celé redakce se za tyto nepříjemnosti našim pravidelným čtenářům neomlouváme.
Během krásného letního prodlouženého víkendu 20.- 22. 5. 2022 se konalo Mistrovství České republiky dospělých v bangbingtonu. Pro tento ročník zvolili pořadatelé nejvýznamnějšího českého turnaje prostory pražského O2 Universa. Očekávání hráčů byla různá, většina se těšila na atmosféru velké haly a zároveň se bála toho, jak se popasují s vysokým stropem – tedy jaká bude viditelnost. Při příchodu nás však zaskočila úplně jiná věc. I přes skoro tropické venkovní teploty, byla uvnitř kosa, jako ve vedlejší O2 Aréně, když se hraje hokej.
Do dějiště se pardubáci vypravili v tomto složení: boss Ervín, trenér Kubík, fotograf Martin Krpi a hráči Rozárka, Káťa, Pája, Lucka, Mišák, Háma, Adam, Peca, Tom, Matěj a Vojta. Bez povšimnutí nezůstala ani početná enkláva našich věrných fanoušků, kterým za podporu skutečně děkujeme a doufáme, že se jim naše vystoupení líbila.
Začneme nejoblíbenější disciplínou a tou je dámská dvouhra. Vítězstvím na OP si svoji účast
vybojovala v této disciplíně vybojovala Pája Krpatová, zvaná Odvážná. I před velmi kvalitní výkon bohužel nepodstoupila do druhého kola.
V pánském singlu se představili Mišák, Háma a Mates, kteří se po více či méně povedených (někdy prodaných) zápasech rozloučili se soutěží shodně v prvním kole.
Smíšenou čtyřhru provázela z naší strany velká očekávání, jelikož jsme měli tři nejvýše nasazené páry a ještě k tomu dvě naděje v podobě Hámy s Terkou Šolarovou a Vojty s Káťou Koliášovou. Bohužel se opět nedařilo podle představ, a tak to v této disciplíně necinklo. Maximem je umístění mezi osmi nejlepšími.
V pánské čtyřhře jsme si chuť příliš nespravili, když ani jeden pardubický pár nepředvedl kvalitní hru, kterou se prezentoval v průběhu dosavadní sezóny. I zde je tedy nejlepší umístění čtvrtfinále Adama Ehma s Jirkou Derkou.
Na závěr jsme si schovali nejkrásnější kategorii – dámskou čtyřhru. Róza s Verčou Kubečkovou si nejdřív poradily s walkoverem a následně prohráli mezi 16 nejlepšími. Pája + Terka Kobyláková měly smůlu na los, když v osmičce narazily na první nasazené a proběhl tak sestrovražedný souboj, ze kterého vyšla vítězně Lucka s Káťou Zuzákovou. Ty následně čekal souboj o finále s expardubickou Míšou Fuchsovou a Kateřinou Mikelovou. Naše holky tento napínavý souboj zvládly, a tak si mohly v neděli zahrát o nejcennější kov. To, co se povedlo na jedné straně pavouka Lucce, se na straně druhé snažila zopakovat Káťa se Soňou Hořínkovou. Ve hře tedy bylo celopardubické finále. Nicméně mladé pušky Maixnerová s Krulovou byly dnes nad jejich síly, a tak se bude muset Káťa spokojit s bronzovou medailí. Nedělní program nabídl řadu vynikajících utkání, na jejichž konci se rozdávaly tituly. Nás pochopitelně nejvíce zajímala dámská čtyřhra. Po pouhých dvou setech bylo rozhodnuto a Lucce se tedy podařilo obhájit loňské vítězství!!!
Oběma pardubickým medailistkám gratulujeme a ostatním děkujeme za reprezentaci oddílu.

Jedakce spojtu

výsledky | fotogalerie